Piotr Łukasiński
Blog o moich działaniach na wielu płaszczyznach

Relacja z Festynu “Gramy dla Jasia”

Czerwiec 9th 2010 in akcje

5 czerwca 2010r. na Górce Parafialnej w Ręcznie odbył się Festyn Charytatywny, którego celem było zebranie pieniędzy na zakup specjalistycznego wózka dla chorego mieszkańca naszej gminy, niespełna 2-letniego Jasia Karasińskiego.
Dzięki pięknej słonecznej pogodzie i wielkiej przychylności gospodarza – księdza proboszcza Jerzego Grąbkowskiego uczestnicy festynu mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych wspólnym wysiłkiem organizatorów oraz wielu mieszkańców gminy Ręczno.
Dzieci zabawiała Myszka Norka z Fundacji “Zdążyć z Pomocą”, która przybyła aż z Warszawy. Trenerzy Aikido z Piotrkowa Tryb. wykonali pokaz walk oraz przeprowadzili krótki trening dla wszystkich chętnych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Majkowicach oraz ich córki zaprezentowały się w pięknych układach choreograficznych. Wystąpiły również solistki ze szkoły w Ręcznie, uczestnicy Koła Teatralnego z przedstawieniem “Zielony Kapturek”, Chór Jana z Ręczna, zespół “Żeby nie Piekło” z Łodzi oraz “Under Cover” z Piotrkowa Tryb., a w między czasie do wspólnej zabawy przygrywał mieszkańcom skrzypek z Piotrkowa – Pan Eugeniusz Grochulski.
Pomiędzy występami na scenie prowadzono licytację obrazów, starych zegarów i innych przedmiotów wartościowych.
W tym samym czasie poza sceną można było podziwiać stare trabanty z “Klubu Trabanta” z Łodzi, przejechać się na motocyklach wraz z członkami Łódzkiego Klubu Motocyklowego ” Knight Rider”, podziwiać walki rycerzy z piotrkowskiego Bractwa Rycerskiego, postrzelać z armaty i przejechać się poduszkowcem sprowadzonym przez strażaków z Piotrkowa.
Pan Robert Kalicki z gospodarstwa agroturystycznego w Łęgu Ręczyńskim oferował przejażdżki bryczką po okolicy.
Uczestnicy imprezy mogli również skorzystać z loterii fantowej lub kupić prace dzieci na kiermaszu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ręcznie przygotowały pyszne ciasta oraz obsługiwały gości przez cały czas trwania festynu częstując bułeczkami, które upiekła Pani Halina Błachiewicz, pierogami i grochówką przygotowaną przez Panią Teresę Klimek oraz bigosem i żurkiem autorstwa Kamili Kowalskiej. Nie zabrakło również wspaniałego ręczyńskiego chleba z piekarni Pani Teresy Jagieło, który podany ze smalcem Pani Eli Strzelczyk stanowił nie małą atrakcję kulinarną, zwłaszcza dla gości, zaś kugiel przygotowany z 20 kg tartych ręcznie ziemniaków autorstwa Pani Ani Krasoń zniknął z kuchni polowej w niespełna 10 minut.
Dla amatorów potraw z grilla nie zabrakło kiełbasy i kaszanki z chlebem i kiszonym ogórkiem.
Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ręcznie.
Wieczorem , około godziny 22:00, po komisyjnym otwarciu puszek kwestarskich i przeliczeniu pieniędzy, podano kwotę, która była owocem wielkiej hojności mieszkańców gminy Ręczno oraz ich gości.
Cała kwota w wysokości   12681,08 zł została wpłacona na konto akcji “Wózek dla Jasia” w Oddziale Banku Spółdzielczym w Ręcznie.
Trwa nadal akcja zbierania plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane firmie recyklingowej,  a za pozyskane w ten sposób pieniądze będzie można kupić wózek specjalistyczny dla innego chorego dziecka. Do tej pory uzbierano około tony nakrętek,  które można było zobaczyć przed sceną na festynie.
Festyn zakończono pokazem sztucznych ogni za sponsorowanym przez Pana Eryka Stefańskiego.
Koordynatorem Akcji “Wózek dla Jasia” jest Piotr Łukasiński, zaś jego najbliżsi współpracownicy tworzący Komitet Organizacyjny to: Aurelia Kusa, Małgorzata Woźnica, Małgorzata Krasoń, Tobiasz Nowakowski i Małgorzata Łukasińska.

Podziękowania

Organizatorzy Festynu Charytatywnego, który odbył się 5 czerwca 2010r. na Górce Parafialnej w Ręcznie serdecznie dziękują za wszelką pomoc, otwarte serca i wielką hojność księdzu proboszczowi, wolontariuszom, wszystkim mieszkańcom gminy Ręczno oraz ich gościom.
Dzięki Wam mały Jaś wkrótce zostanie posiadaczem specjalistycznego wózka, który ułatwi mu funkcjonowanie
w codziennym życiu.


10 comments to...
“Relacja z Festynu “Gramy dla Jasia””
Avatar
Piotr

Małgorzata Woźnica:
Najważniejsze dla mnie jest to, ze cała nasza akcja odniosła duży sukces, a Jaś będzie mógł wybierać się codziennie z mamą na spacery. Codziennie docierają do mnie pozytywne oceny mieszkańców gminy Ręczno, co motywuje do dalszych działań. Mam nadzieję, że uda się dzięki pomocy mieszkańców gminy Ręczno zrobić jeszcze nie raz coś dobrego.


Avatar
Piotr

Piotr Łukasiński:

Teraz gdy emocje już opadły dostrzegam ogromy potencjał naszych przyjaciół i ludzi, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do tej akcji. Jestem tym podbudowany i otwarty na kolejne wyzwania. Początkowo bałem się, ze rozmiar tej akcji mnie przerośnie, stało się inaczej. Jestem dumny z dokonań.


Avatar
bet365

hello!This was a really exceptional post!
I come from itlay, I was fortunate to seek your theme in wordpress
Also I get much in your theme really thank your very much i will come again


Avatar
student scholarships

Couldnt agree more with that, very attractive article


Avatar
bet365

how are you I was fortunate to seek your theme in bing
your subject is marvelous
I obtain a lot in your theme really thanks very much
btw the theme of you website is really wonderful
where can find it


Avatar
Michał Wąs

Kiedy kolejna taka impreza? Dziękujemy za zaproszenie. Polecamy się na przyszłość ;)


Avatar
Piotr

Zapraszam w czerwcu ,kolejna impreza ,ty razem Spartakiada dawców krwi.


Avatar
weeveancemn

Dzieki za ciekawe informacje


Avatar
Wiktor

Świetny wpis, oby takich więcej zwłaszcza, że interesuje mnie ta tematyka oraz Piotr ŁukasiĹ„ski » Blog Archive » Relacja z Festynu “Gramy dla Jasia” Pozdrawiam Wiktor


Avatar
cebulaka

Niezły wpis
Wysle go ziomalom. Czekam i więcej niusow Pozdrawiam!
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Serdecznie zapraszamy

na Festyn Charytatywny,

którego celem jest zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla chorego chłopca Jasia

Festyn odbędzie się 5 czerwca br.(sobota)

na Górce Parafialnej w Ręcznie ;

rozpoczęcie o godz. 12.oo

W programie m.in. :

*koncerty zespołów muzycznych z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego

*występy Chóru Jana z Ręczna, Koła Gospodyń Wiejskich, solistek ze szkoły w Ręcznie

*pokazy : aikido, [...]

Previous Entry

Zapraszam na nową akcję “Dzień amerykański”

Dnia 04 .06. 2010r.na Górce parafialnej w Ręcznie  zobaczyć będzie można między innymi : Wioskę indiańską *(namioty ,tańce ,obrzedy itp) pokazy samochodów i motocykli produkcji USA,kuchnia tradycyjna ,trochę muzyki,konkursy ,malowanie ogromnego komiksu (10m długości) historia USA w skrócie,pokazy akrobacji na rowerach.

Zaprosiliśmy do współpracy :

Klub motocyklowy “Knight Raiders” z Łodzi,

Klub motocyklowy” [...]

Next Entry