Piotr Łukasiński
Blog o moich działaniach na wielu płaszczyznach

KIERMASZ WIELKANOCNY

Kwiecień 2nd 2012 in moja strona

KIERMASZ WIELKANOCNY

1 kwietnia, Niedziela Palmowa 2012. Wiatr, śnieg, grad i temperatura nieco powyżej 0 stopni. Ale na stoiskach przed kościołem parafialnym w Ręcznie żółto-zielone, wiosenne już dekoracje, zające, kolorowe pisanki, palmy, baranki z ciasta i mazurki. Na przekór kapryśnej pogodzie i pod wiatr, już od godziny 7 rano, młodzież z MNICHa, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Stobnicy oraz członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Ręczno sprzedają to, co własnoręcznie wykonali na stoły wielkanocne. Są wydmuszki ozdobione techniką decoupage, obok jaja udekorowane makaronem i rustykalne obrazki z motywem kogucika. Nie brakuje też tradycyjnych serwetek, przepięknych, koronkowych koszyczków zrobionych na szydełku i domowych wypieków : mazurków, sernika, rolady, czy baranków i zajączków z ciasta drożdżowego. To zasługa pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które mimo licznych, domowych obowiązków znajdują czas na pracę na rzecz innych, nigdy nie odmawiając współpracy. Są również pachnące miodem świece w kształcie baranków i zajączków własnoręcznie wykonane i podarowane na kiermasz przez Koło Pszczelarzy. I chociaż pogoda nie rozpieszcza i każdy marzy, aby jak najszybciej znaleźć się w ciepłym domu, kupujących nie brakuje. W „godzinach szczytu”, czyli po sumie, sprzedający z trudem nadążają obsługiwać wszystkich zainteresowanych. Po 17-tej, kiedy kończy się kiermasz, niewiele zostaje na stołach.

Dochód w kwocie 972 zł zostanie przeznaczony na organizację koncertu, który odbędzie się na początku wakacji na Górce Parafialnej w Ręcznie.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji kiermaszu, jak też kupującym – serdecznie dziękujemy.

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ręczno


requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

strona 1

TUTAJ MIESZKAM

BEZPŁATNY INFORMATOR STOWARZYSZENIA ROZWOJU GMINY RĘCZNO NR 4 MARZEC/KWIECIEŃ 2012
Drodzy Czytelnicy!
Chociaż wciąż jeszcze mamy zimę i nadal ciepło się ubieramy, palimy w piecach, a akumulator w samochodzie czasem odmawia posłuszeństwa, już z radością oczekujemy [...]

Previous Entry

Reportaż

w   Łódzkich Wiadomościach Dnia  13 minuta i 30 sekund

http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/17042012-1830/7087706

Next Entry