Piotr Łukasiński
Blog o moich działaniach na wielu płaszczyznach

moja droga zawodowa

Grudzień 4th 2011 in moja strona

Witam

serdecznie .

Swoją drogę zawodową rozpocząłem w latach 80-tych od nauki zawodu zegarmistrza najpierw w szkole zawodowej ,praktyka  potem specjalizacja w Technikum Zegarmistrzowskim w Łodzi, gdzie złożyłem Dyplom czeladniczy. Po kilku latach różnych prac w Polsce i za granicą, zetknąłem się z zakładem renowacji mebli w Rzymie , oczywiście zauroczyła mnie ta praca i tak zaczęły się moje poszukiwania związane z zdobyciem odpowiednich kwalifikacji. Po powrocie do kraju trafiłem do Warszawy w poszukiwaniu pracy i z ogłoszenia podiąłem pracę i naukę zawodu renowatora mebli,  w największym na owe czasy zakładzie Art-market. Na początek przeszedłem wszystkie pracownie po kolei tj, Politurowania (dział wykańczania mebli), stolarnia , rzeźbiarnia , ślusarnia , pozłotnictwo, tapicerownia oraz dział sprzedaży i kontaktów z klientem. Niestety zakład ten już nie istnieje . Potem podjąłem pracę w innym zakładzie gdzie już miałem własną pracownię i dalej szlifowałem tajniki pracy renowatora pod czujnym okiem doświadczonych mistrzów. Po jakimś czasie  przyszedł czas na zmianę warsztatu i przeniosłem się na Mokotów do kolejnej pracowni tam spędziłem trzy lata nauki i pracy , przy meblach i przedmiotach zabytkowych dla klienteli z wyższych sfer (Politycy , aktorzy itp.) w miedzy czasie uczęszczałem na wykłady do SGGW  na wydział Technologia drewna prowadzony przez Panią Irenę Swaczynę oraz na wykłady z zakresu historii meblarstwa. Oczywiście samo nauka jest równie ważna książki , czasopisma itp ( naukę kontynuuję do dziś , kopalną wiedzy jest internet) . W roku 1998 przyszedł czas na otwarcie własnej pracowni , początki niebyły łatwe ale poszło ( galeria, pracownia ) Kapitalnym źródłem wiedzy okazały się giełdy staroci , tam zdobywa się wiedzę bardzo praktyczna z zakresu identyfikowania stylistyki meblarskiej . W 2002 roku przeniosłem pracownię z Warszawy na wieś do Ręczna gdzie funkcjonuje do dziś , zmiana okazała się korzystna . W dalszym ciągu uzupełniam wiedzę , pracuje w zawodzie po prostu robię to co kocham , a mieszkając na wsi nie stresuję się szybkim życiem w mieście , a klienci i tak mnie znajdują .
Przepis na zdobycie zawodu :………?
Na początek może studia najlepiej Kraków , Toruń – Konserwacja Zabytków , ewentualnie historia sztuki , Praktyka w zawodzie , dużo samo zaparcia , miłości do przedmiotów i zgłębiania tajemnic ( każdy przedmiot czy to mebel czy tabakierka ma swoją historię , jak powstał , gdzie  i przez kogo został wykonany , następnie jego losy  w czyich był rękach co przeżył . To wszystko to tajemnice skrywane przez przedmioty czasem nam renowatorom udaje się dotrzeć do źródła , odkrywamy niesamowite historie to jest PASJA. W wielu meblach udaje mi się znaleźć drobne przedmioty mówiące o właścicielach o kolejach losu mebla , są to min stalówki od piór wiecznych , skrawki gazet , monety , listy , guziki , szpilki , pinezki , powstają z tego nieraz wspaniałe kolekcje zwykłych przedmiotów codziennego użytku ale już zapomnianych i nagle wydobytych na światło dzienne).
Ale się rozpisałem …. mam nadzieję , że odpowiedziałem na wszystkie
nurtujące pytania  jak nie to chętnie odpowiem na więcej .
Pozdrawiam
Piotr Łukasiński


4 comments to...
“moja droga zawodowa”
Avatar
guides in Saint Petersburg

blog.dworek-renowacjamebli.pl jest wspaniałe. Nie często wszystkie odpowiednie informacje na propozycje palców. Dziękuję i utrzymać się na najwyższej pracy!


Avatar
how to gain mass

wspaniałe przedstawienie, bardzo pouczające. Zastanawiam się, dlaczego naprzeciwko ekspertów z tej branży nie zauważają tego. Należy kontynuować pisanie. Jestem pewien, że masz ogromną bazę czytelników już z nami!


Avatar
gain mass

Myślę, że innych właścicieli strony powinny podjąć tę stronę jako model, bardzo czyste i doskonałe przyjazny styl i design, nie mówiąc już o treści. Jesteś ekspertem w tym temacie!


Avatar
Piotr

Witam serdecznie, bardzo dziękuję za ten jakże miły komentarz.
Pozdrawiam
Piotr
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

4 lipca 2010 na Górce Parafialnej w Ręcznie odbył się piknik pod nazwą DZIEŃ AMERYKAŃSKI wybraliśmy  tę datę, gdyż właśnie tego dnia w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Niepodległości upamiętniający ogłoszenie Deklaracji Niepodległości (w 1776r.) będącej aktem prawnym uzasadniającym prawo kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej do wolności i niezależności od króla [...]

Previous Entry

TUTAJ MIESZKAM

BEZPLATNY INFORMATOR GMINY RECZNO NR 1     24  SIERPNIA  2011 R.

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy do Państwa rąk pierwszy numer pisma, którego głównym celem jest poruszanie i przybliżanie spraw dotyczących mieszkańców gminy Ręczno. Wydawcą „Tutaj mieszkam” jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy [...]

Next Entry