Piotr Łukasiński
Blog o moich działaniach na wielu płaszczyznach

Relacja z “Dnia amerykańskiego”

Lipiec 19th 2010 in moja strona

4 lipca 2010 na Górce Parafialnej w Ręcznie odbył się piknik pod nazwą DZIEŃ AMERYKAŃSKI wybraliśmy  tę datę, gdyż właśnie tego dnia w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Niepodległości upamiętniający ogłoszenie Deklaracji Niepodległości (w 1776r.) będącej aktem prawnym uzasadniającym prawo kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej do wolności i niezależności od króla Wielkiej Brytanii.

W imprezie wzięło udział ponad 800 osób, w tym głównie dzieci, dla których nie zabrakło przeróżnych atrakcji. Największą z nich była niewątpliwie wioska indiańska składająca się z pięciu ogromnych namiotów zwanych tipi. Namioty można było nie tylko podziwiać, ale również bawić się w nich w małych Indian. Dzieci miały również okazję postrzelać z łuku i poznać tradycyjne zabawy indiańskie, zaś wszyscy uczestnicy mogli spróbować sił w tańcach plemiennych. A wszystko to dzięki członkom Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, którzy przyjechali do Ręczna z Uniejowa , aby zaprezentować niezwykle barwne stroje, tradycje i kulturę Indian, pierwszych mieszkańców Ameryki. Do zabawy można się było przygotować malując buzie na specjalnym stoisku. Ale tego dnia malowano nie tylko barwy wojenne na policzkach, można było również wziąć udział w malowaniu 15-metrowego komiksu ilustrującego historię Stanów Zjednoczonych. Komiks posłużył potem jako pomoc naukowa dla wszystkich chętnych do udziału w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Warto nadmienić, iż cała historia została napisana po angielsku.

W międzyczasie można było oglądać pokaz akrobacji na rowerach w wykonaniu młodych , utalentowanych członków Czartoria Racing Team z Ręczna.

W punkcie gastronomicznym królowała kuchnia amerykańska, a więc hot-dogi, popcorn, naleśniki, zupa meksykańska, szarlotka i coca-cola. Dla miłośników rodzimej kuchni regionalnej przygotowano jak zwykle pyszny kugiel i pierogi.

Impreza odbyła się dzięki wielu życzliwym i otwartym osobom, jakich w gminie Ręczno nie brakuje. Są wśród nich panie z kół gospodyń wiejskich, członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Ręczno działający w ramach projektu PPWOW, członkowie Parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, młodzież zrzeszona w KSM, ksiądz proboszcz oraz wielu społeczników.

Po zakończeniu imprezy odbył się koncert akustyczny zespołu “Undercover” u mnie na tarasie zwanym dalej “Karczma pod czarcim kopytem”

Po zakończeniu imprezy


One comment to...
“Relacja z “Dnia amerykańskiego””
Avatar
casino roulette

Jest mi jednak trochę głupio, że nie pomyślałem o tym wcześniej feel.
requiredrequired - won't be displayed


Your Comment:

Zapraszam na nową akcję “Dzień amerykański”

Dnia 04 .06. 2010r.na Górce parafialnej w Ręcznie  zobaczyć będzie można między innymi : Wioskę indiańską *(namioty ,tańce ,obrzedy itp) pokazy samochodów i motocykli produkcji USA,kuchnia tradycyjna ,trochę muzyki,konkursy ,malowanie ogromnego komiksu (10m długości) historia USA w skrócie,pokazy akrobacji na rowerach.

Zaprosiliśmy do współpracy :

Klub motocyklowy “Knight Raiders” z Łodzi,

Klub motocyklowy” [...]

Previous Entry

Witam

serdecznie .

Swoją drogę zawodową rozpocząłem w latach 80-tych od nauki zawodu zegarmistrza najpierw w szkole zawodowej ,praktyka  potem specjalizacja w Technikum Zegarmistrzowskim w Łodzi, gdzie złożyłem Dyplom czeladniczy. Po kilku latach różnych prac w Polsce i za granicą, zetknąłem się z zakładem renowacji mebli w Rzymie , oczywiście zauroczyła mnie ta praca i tak zaczęły [...]

Next Entry